Z przyjemnością prezentujemy letni numer kwartalnika „Instytutu Idei”. Trzeci numer magazynu poświęcony jest mocnym stronom Polski.

Przez ostatnie dwadzieścia lat Polakom udało się wiele osiągnąć. Jednak mimo pozytywnych zmian wciąż bardziej narzekamy na codzienność niż ją doceniamy. I właśnie dlatego najnowszy numer „Instytutu Idei” poświęciliśmy przypomnieniu naszych polskich sukcesów. Nie politycznych, nie rządowych, nie samorządowych, nie branżowych. Naszych wspólnych. Możliwych dzięki zespołowej pracy wielu wybitnych jednostek, dzięki współdziałaniu na wielu szczeblach oraz w skali całego społeczeństwa.

„Instytut Idei” stawia sobie za cel inspirowanie i pobudzanie do działań, zarówno polityków, jak i obywateli. W imię naszej maksymy: „Myślimy, by działać. Działamy, by zmieniać”.

Głos w dyskusji na łamach „Instytutu Idei” zabierają m.in. Elżbieta Bieńkowska – minister rozwoju regionalnego, Janina Ochojska – założycielka i prezes Fundacji Polska Akcja Humanitarna, Michał Kiciński – współtwórca gry komputerowej „Wiedźmin” oraz Paweł Potoroczyn – dyplomata i menadżer kultury.

Eksperci opowiadają o Polsce, a także o swoich receptach na sukces. Pokazują, jak nasz kraj zmienił się przez ostatnie dwie dekady. Wreszcie, odpowiadają na pytanie, jak osiągnięcia Polaków są postrzegane przez naszych sąsiadów i europejskich partnerów.

Wersja do pobrania: Instytut Idei 3/2013

Zapraszamy do lektury!